Čokoláda nielen chutí, ale vie aj liečiť....

O čom bude dnes reč? O pochúťke, ktorá má exotickú vôňu, zmyselnú chuť a vie aj liečiť... Ktorá sa každému z nás rosplyne na jazyku a pošle nás do neskutočne zmyselnej chuti a niekedy až závislosti si vziať znova a znova.


Z čoho sa vyrába čokoláda? No predsa z kakaa

Kakaovník pravý je strom pochádzajúci z Ameriky. Zelené kapsuly pripomínajú melóny a počas zrenia červenajú. Vyvíjajú sa z drobných ružových kvetov, ktoré vyrastajú priamo z kmeňa alebo hlavných vetiev. Čokoláda sa potom vyrába z fermentovaných, usušených a rozomletých semien (bôbov) tohto stromu.

Liečivé účinky kakaa

Kakao je bohaté na horčík, vápnik, draslík, fosfor a železo. Ďalej je zdrojom flavonoidov a antokyanov, čo sú zdravé rastlinné chemikálie. Táto pochutina tiež pôsobí na centrálny nervový systém, posilňuje činnosť mozgu, zlepšuje náladu, zmierňuje bolesti hlavy, rozširuje cievy, posilňuje organizmus, odďaľuje starnutie a je účinným afrodiziakom.

Čo sú to flavonoidy

Flavonoidy sú našimi partnermi pri prevencii rakoviny. Vzhľadom k svojmu silnému antioxidačnému pôsobenie prakticky nedávajú šancu voľným radikálom (Voľné radikály narušujú bunkovú membránu. Živnou pôdou sú pre ne najrôznejšie vplyvmi životného prostredia, stresu, infekcie, nevhodného stravovania.). Navyše pôsobí protizápalovo, odvádzajú jedy a znižujú hladinu cholesterolu.

Čo sú to antokyány

Antokyány sú prírodné rastlinné farbivá. Z hľadiska chemického zloženia majú veľmi blízko k flavonoidom. Chráni bunky a zabraňujú vzniku rakoviny. Ďalej vyživujú a starajú očnú sietnicu a podporujú hojenie rán.

Pozor! Tieto všetky výživové a liečivé účinky sú však prisudzovanie iba horkej čokoláde s obsahom viac ako 60% kakaa.

Odporúčaná denná dávka čokolády

Vedecké výskumy potvrdili, že množstvo požitej čokolády by nemalo prekračovať za deň viac ako 25 g Takže tabuľka čokolády by nám mala vydržať niekoľko dní...

Čokoláda ako prevencia migrény

Čokoláda obsahuje horčík, ktorý chráni pred urputnými bolesťami hlavy, aminokyselina L-Arginín zlepšuje imunitu a obnovu buniek a má upokojujúce účinky.

Čokoláda zlepšuje náladu

Čokoláda pôsobí na mozgové centrá ľubovôle. Človek si teda kúskom kvalitnej čokolády, môže vylepšiť náladu. Nič sa ale nemá preháňať!

Čokoláda rozprúdi milostnej túžby

Táto pochutina sa odjakživa považovala za povzbudzovače sexuálnej túžby, v minulosti to však nikto nepreukázal. Teraz sa situácia zmenila. Prišiel k tomu vedecký tím z Milána, ktorý pravidelne podával čokoládu niekoľkým desiatkam mužov a žien. Výskumy skutočne potvrdili, že čokoláda je veľmi účinné afrodiziakum. Zvyšuje chuť na sex aj schopnosť dosiahnuť orgazmus.

Nápoj pre zaľúbených

Potrebujeme: 50 g kvalitnej tmavej čokolády, 250 ml smotany, 1 lyžicu koňaku, štipku škorice, 1 polámanie klinček

Postup: Čokoládu rozlámeme na menšie kúsky, pridáme smotanu, koňak, korenie a vzniknutú zmes pomalinku rozpúšťame vo vodnom kúpeli. Nápoj podávame horúci.

Pozor na čokoládové náhradky plné tuku

Kvalitná čokoláda obsahuje kakaovú hmotu (kakaový prášok a maslo) s pridaním sušeného mlieka a korenia. Často sa pod pojmom čokoláda predávajú lacné tukové náhradky, ktoré rozhodne nie sú zdraviu prospešné.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: