Pivo po cvičení hydratuje telo lepšie ako čistá voda

Po intenzívnom cvičení, behanie či jazde na bicykli nezávodné telo nič lepšie než polliter desaťstupňového piva. Podľa španielskych vedcov sa do organizmu vráti tekutiny takto rýchlejšie než pri vypití pollitra čistej vody.


Výhodou nápoja je tiež obsah cukrov

Ktoré telu vráti ihneď energiu. A ďalej prítomnosť oxidu uhličitého, ktorý rýchlo tlmí pocit smädu. Profesor Manuel Garzon z Univerzity v Granade sa zaoberá výskumom rehydratácia organizmu po cvičení. Testuje rôzne roztoky a nápoje u športovcov. Podľa jeho výskumu je z konvenčných nápojov pivo absolútne najlepšie. Teda ihneď po výkone by človek mal vypiť jednu desiatku. Tá mu dodá stratenú vodu, vyrovná energetickú hladinu v krvi, dodá aj minerály a celkovo systém upokojí. Potom už ale musí človek pokračovať s vodou.

Pri pokusoch so študentmi sa ukázalo

Že po intenzívnom cvičení pivo dokázalo znova hydratovať telo o niečo lepšie ako čistá voda, "tvrdí profesor Garzon. Ovšem pokiaľ človek pokračuje v pití piva obsahujúceho alkohol, ktorý vo vyššej koncentrácii telo o vodu ochudobňuje, pozitívny účinok piva sa stráca. Ako u všetkého aj tu platí, že ideálny účinok sa dostavuje pri konzumácii len striedmeho množstvo nápoja.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: