Späť do lavíc a desiatu so sebou!

Koniec letných prázdnin sa nezadržateľne blíži a práve v tomto období by sa nielen deti, ale aj rodičia mali začať pripravovať na začiatok školského roka. Môžu tak zmierniť stres, ktorý u mnohých detí nástup do školy vyvoláva.


S novým školským rokom vrcholí aj nákupy najrôznejších pomôcok

Ako sú batohy, peračníky, písacie potreby alebo napríklad učebnice. Okrem jednorazového nákupu školských potrieb ale čakajú na deti i každodenné školské povinnosti. K ich zvládnutie budú potrebovať veľa energie, a to predovšetkým počas dopoludňajšej výučby. Tú im po nočnom hladovaní zaistí raňajky a tiež olovrant. Obe tieto dôležité denné zložky stravy sú pre školské deti zásadný, pretože dieťa, ktoré jedno z týchto denných jedál vynecháva, potom bojuje v škole zvyčajne s únavou a prudko klesá jeho sústredenie na výučbu. Navyše doma pripravená raňajky a olovrant z čerstvých surovín je pre školáka jednoznačne lepšou voľbou ako školské bufet. Vhodnou raňajky či desiatu pre deti by mala tvoriť napr kombinácia pečiva, margarínu (napríklad Rama), syra alebo kvalitnej šunky, doplnená kúskom ovocia či zeleniny.

Aby sa však nestalo to

Že stále rovnaká desiata bude pre dieťa odstrašujúci a bude ju nosiť späť domov, je potreba pripravovaná jedla neustále obmieňať. Ak k tomu nemajú rodičia dostatok fantázie, môžu sa inšpirovať napríklad prostredníctvom jedinečnej on-line desiatové aplikácie. V aplikácii si rodič môže zostaviť desiatu pre svoje dieťa až na 3 týždne dopredu. A pretože každé dieťa má svoje špecifické preferencie, je možné v aplikácii zakázať používať určité potraviny, ev. zadať obmedzenia kvôli alergiám a pod Veľkým prínosom je tiež sprievodný komentár o nutričných výhodách každej potraviny, ktorú do svojej desiaty pridáte. Dobrou správou pre všetkých školy a škôlky je, že súčasne sa desiatovú aplikácií bola spustená aj súťaž, do ktorej sa môžu zapojiť až do 30. septembra a získať na svoje zveľadenie 200.000 Sk. Stačí začať zbierať účtenky z nákupu rastlinného tuku Rama, a tým získavať body.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: